Teraz w Bitrix24 video-konferencje z dzieleniem ekranu

Wiosna obfituje w nowe inicjatywy, a intranet Bitrix24 wiosną obfituje w nowe funkcje. Od kilku dni można korzystać z połączenia wirtualnego dysku OneDrive z dyskami Dropbox, OneDrive i GoogleDrive (wątek rozwinę w kolejnym wpisie), a w komunikatorze pojawiła się możliwość prowadzenia video-konferencji z jednoczesnym udostępnianiem pulpitu.

Funkcja udostępniania ekranu była często wymieniana przez użytkowników Bitrix24, jako bardzo pożądana. Producent portalu intranetowego, firma Bitrix, regularnie wprowadza zmiany i nowe funkcje systemu w odpowiedzi na potrzeby tych, którzy korzystają z jego oprogramowania. Tak stało się i tym razem. Aby wykorzystywać tą nową możliwość, podczas video-rozmów wystarczy jednym kliknięciem uruchomić funkcję dzielenia ekranu, a nasz rozmówca będzie miał możliwość śledzenia na przykład objaśnianych funkcji oprogramowana, oglądania pokazywanej na żywo prezentacji, przekazywania swoich uwag podczas wspólnej pracy nad wyświetlanym dokumentem, czy też projektem graficznym.

Aby skorzystać z nowej funkcji należy zainstalować aktualną wersję aplikacji desktop Bitrix24. Na obecną chwilę rozmowa z udostępnianiem ekranu możliwa jest podczas połączenia 1-do-1. Jednakże wkrótce firma Bitrix planuje rozszerzyć ją do większej liczby jednoczesnych uczestników video-konferencji.

Warto również dodać, że już teraz wspierany jest format HD 16:9, który będzie stawał się standardem w komunikacji video.

Kategorie: