Dodaj komentarz

Zależności między zadaniami w Bitrix24

Osoby poszukujące niedrogiego systemu do pracy zespołowej i prowadzenia projektów powinny się zainteresować Bitrix24, zwłaszcza teraz, gdy program został wzbogacony o nowe funkcje w obrębie modułu Zadań.

Modyfikacjom uległ wykres Gantta - schematyczne przedstawienie tego, co aktualnie dzieje się z naszymi zadaniami i zadaniami naszych pracowników. Najistotniejszą zmianą jest pojawienie się możliwości dynamicznego łączenia poszczególnych zadań w relacje i ustalanie zależności pomiędzy nimi. Producent w tym wypadku uprościł nam działanie wykorzystując technikę chwyć-i-upuść (drag&drop). Tym sposobem możemy budować zależności pomiędzy zadaniami prowadzonymi na przykład w ramach projektu:

  1. Połączenie koniec zadania - start zadania; przykład: zatankuj auto nim ruszysz w drogę
  2. Połączenie start zadania -  start zadania; przykład: zacznij kopać rów nim zaczniesz kłaść rury
  3. Połączenie koniec zadania - koniec zadania; przykład: nawierzchnia drogi musi być gotowa nim malowanie pasów zostanie ukończone
  4. Połączenie start zadania - koniec zadania; przykład: rodzice po powrocie do domu muszą przejąć opiekę nad dzieckiem zanim niania będzie mogła zakończyć swoją pracę

Warunkiem skorzystania z zależności między zadaniami jest ustawienie dat rozpoczęcia i zakończenia dla każdego z zadań, w przeciwnym razie system nie pozwoli na ustawienie powiązań.

Teraz można także korzystać z opcji przybliżania i oddalania widoku wykresu Gantta - opcja bardzo przydatna w przypadku pracy z wieloma zadaniami prowadzonymi na przestrzeni miesięcy.

Darmowe konta Bitrix24 umożliwiają ustanowienie do 5 zależności w zadaniach. Zakup komercyjnej wersji znosi to ograniczenie.