7 poziomów zabezpieczeń w Bitrix24

Bitrix24 to najbezpieczniejsze rozwiązanie do pracy grupowej dostępne w chmurze. Twoje dane i dane Twojej organizacji są w najwyższym stopniu zabezpieczone i dostępne wyłącznie dla Ciebie i osób uprawnionych.

Twoje dane są zawsze bezpieczne

Nawet w takich miejscach jak kawiarnie, porty lotnicze, dworce z publiczną siecią WiFi hasła do Bitrix24 nie mogą zostać skradzione. Użytkownicy mogą w sposób poufny nawiązywać połączenia ze swoimi kontami Bitrix24 przez sieci WiFi i inne dostępne mobilnie sieci.

Bitrix24 jest dostępny wyłącznie poprzez połączenie SSL, począwszy od fazy autoryzacji użytkownika, a na ściąganiu i wysyłaniu plików skończywszy.
Ochrona proaktywna Bitrix to ponad 10 lat doświadczeń w dostarczaniu najwyższego stopnia zabezpieczeń w projektach internetowych. Bitrix24 korzysta w pełni ze zgromadzonej w tym czasie wiedzy i wytworzonych rozwiązań technologicznych włączając w to własny, proaktywny firewall - Web Application Firewall, który kategorycznie blokuje wszelkie próby ataku na aplikację internetową.
Kopie zapasowe Kopie bezpieczeństwa danych wykonywane są w Bitrix24 codziennie.
Dostępność 24/7 Bitrix24 korzysta z dwóch, niezależnych centr danych i technologii redundantnego gromadzenia danych, aby mieć pewność, że usługa jest maksymalnie dostępna dla wszystkich użytkowników.
System operacyjny Od strony systemu operacyjnego serwer webowy Bitrix24 jest za firewallem, a wszystkie porty są zamknięte poza tymi, które używane są na cele systemu. Dostęp techniczny do serwera jest dostarczany wyłącznie poprzez sub-sieci Bitrix'a.
Przechowywanie danych Wszystkie centra danych używane przez Bitrix24 są zabezpieczone zgodnie z SAS 70 typu II (zawiera między innymi takie obostrzenia jak ochrona dostępu fizycznego z użyciem danych biometrycznych) oraz zgodne ze standardem "Safe Harbour". Wszystkie dane użytkownika (pliki i bazy danych) mogą być szyfrowane w oddzielnym formacie Amazon (EBS). Możliwa jest również regularna zmiana klucza szyfrującego.
Odrębność danych Dane użytkownika (dane firmy/klienta) są odseparowane w bazie danych, a także na poziomie przechowywania ich w chmurze. Dane każdej firmy są izolowane w taki sposób, że nie ma możliwości uzyskania do nich dostępu przez innego użytkownika.
Serwer web Środowisko serwera, na którym działa system Bitrix24 uniemożliwia zapis plików na dysku lokalnym. Zamiast tego wykorzystywany jest moduł PHP, który zajmuje się izolowaniem danych użytkowników.
Poziom przeglądarki Dane autoryzacji wysyłane przez klienta mogą być zaszyfrowane korzystając z javaScript i klucza RSA. Dodatkowo technologia OTP (one-time password) może zostać zastosowana w połączeniu z eToken'em.
Przesyłanie plików Transfer danych dla wszystkich użytkowników odbywa się poprzez szyfrowane połączenie SSL z 256 bitowym kluczem.
Poziom aplikacji Proaktywna ochrona Bitrix'a blokuje 100% ataków na aplikację internetową. Podszywający się użytkownicy nie mają możliwości załadować fałszywego kodu poprzez PHP. Aplikacja internetowa jest zgodna ze standardem WAFEC 1.0. Dostęp do Bitrix24 jest dostarczany użytkownikom (firmom) w całkowitej izolacji od innych użytkowników z hasłami zaszyfrowanymi przez podwójne md5. Ograniczenie do specyficznych sieci i logowanie potencjalnie szkodliwej aktywności jest również możliwe.