Zarządzanie relacjami z klientami

W dzisiejszych czasach utrzymywanie jak najlepszych kontaktów z klientem ma olbrzymie znaczenie dla podmiotów, które walczą o swoją pozycję na rynku. Biorąc pod uwagę, że dostępne są takie narzędzia jak np. internetowe porównywarki cen czy produktów, tym bardziej trzeba przyłożyć większą wagę do relacji z odbiorcami usług. Konkurencja bowiem nie śpi i cały czas trzeba na bieżąco śledzić jej działania, poszukiwać wsparcia dla działań marketingowych oraz rozwiązań rozwijających proces sprzedaży, jak i tych, które związane są z bezpośrednią obsługą klienta. Tutaj z pomocą przychodzi moduł CRM w Bixtri24, czyli nowoczesny system informatyczny obejmujący zarządzanie relacjami z klientem.

Jego najważniejszą zaletą jest łatwiejsze poznawanie potrzeb klienta i szybkie reagowanie na nie. Dostęp do informacji w tym zakresie posiadają wszyscy pracownicy firmy, co z pewnością ułatwia udzielanie odpowiedzi na wszystkie pytania klienta, zwłaszcza gdy w przedsiębiorstwie pracuje wiele osób lub ma miejsce duża rotacja wśród załogi. Dzięki oprogramowaniu CRM wszystkie dane są zintegrowane w jednym miejscu, uporządkowane i na bieżąco aktualizowane. W każdej chwili można mieć wgląd w oferty, zamówienia, potwierdzenia dostaw i inne dokumenty wytwarzane w firmie (raporty i lejki sprzedażowe, rachunki, e-maile), jak i przychodzące z zewnątrz.

Narzędzie to pozwala zwiększyć dokładność prognoz dotyczących funkcjonowania danego rynku, przeprowadzania analiz, dokładniejszego zgłębiania wiedzy na temat profilowania produktów oraz usług. W ramach systemu zarządzania relacjami z klientem cykl sprzedażowy jest krótszy (automatyzacja procesów biznesowych), a koszty obsługi klienta – ograniczone.

Oprogramowanie CRM ułatwia budowanie długotrwałego związku z partnerem biznesowym i zarządzanie relacjami z klientem. Odbiorca usług odczuwa większą satysfakcję z indywidualnej obsługi, co wpływa np. na ograniczenie skarg. Z kolei firma może liczyć na lojalność ze strony klienta, a co za tym idzie - na większą sprzedaż.

Moduł zarządzania relacjami z klientem ułatwia więc nie tylko pozyskiwania nowych klientów, ale i utrzymywanie tych, którzy już znajdują się w bazie.