Dodaj komentarz

Nowe zadania w Bitrix24 - zaangażowanie pracowników w zadaniach, własne pola danych, zadanie z wiadomości

Deweloperzy firmy Bitrix udostępnili nowy zestaw funkcjonalności dla modułu zadań. Są to zmiany, które z pewnością docenią użytkownicy wykorzystujący zdania do prowadzenia codziennej listy spraw do załatwienia (to-do-list), zlecający zadania, a także zarządzający zespołami projektowymi. Wśród nowości znalazła się możliwość dodawania własnych, personalizowanych pól do formularzy zadań, kreowanie zadań z wiadomości, a także z komentarzy do tych wiadomości, oraz budowania grafów przedstawiających obciążenie zadaniami pracowników.

1. Wiadomość do zadania

Tablica jest świetnym miejscem do prowadzenia dyskusji i wymiany informacji, a teraz dodatkowo można skonwertować każdą wiadomość lub odpowiedź na taką wiadomość do zadania. Aby to zrobić, po prostu rozwiń listę opcji pod przyciskiem "More" i wybierz opcję "Create task". Zawartość wiadomości automatycznie uzupełni opis zadania. Pamiętaj, że zadania w Bitrix24 mogą być także tworzone poprzez przesłanie wiadomości e-mail na dedykowany do tego celu adres pracownika.

 

2. Graf zaangażowania pracowników w zadaniach

Bitrix24 umożliwia planowanie czasu spędzonego w zadaniach. Teraz istnieje również możliwość przedstawienia, w formie podobnej do wykresu Gantta, zaangażowania poszczególnych pracowników w wykonywane zadania. Graf może być wyświetlany dla pojedynczych osób, ale także dla działów i dla całej firmy, przy założeniu posiadania odpowiednich uprawnień.

3. Własne pola formularzy zadań

Niewiele jest rozwiązań na rynku równie elastycznych pod względem możliwości dostosowania ich do własnych potrzeb co Bitrix24. Możliwość dodawania własnych pól do formularzy, opisujących zadania, jest kolejnym tego potwierdzeniem. Użytkownicy odnajdą tą funkcję w komercyjnej subskrypcji, począwszy od planu taryfowego "Standard". Tworząc nowe zadanie, wystarczy u dołu formularza odnaleźć funkcję "Custom fields" i dodać odpowiedniego typu pole. Użytkownik z prawami administratora może w ten sposób kreować formualrze zadań dla całej firmy.

Tagi: